Všeobecný souhlas není často ničím jiným než všeobecným omylem.

CHARLIE CHAPLIN

Indián a jaro

10. března 2012 v 18:47 | Trauma |  Snová rubrika
Cestou kudy jsem chtěla jít bylo zamrzlé jezero. Měla jsem strach, nikdy nevíš jak je ten led hrubý. Projel kolem mě autobus. Asi je hrubý dost. Ale přecejen je jaro.
Byla jsem daleho od břehu, který jsem poznala z té dálky podle stromů. Raději jsem k němu tedy zamířila, nikdy nevíš, jak dlouho ten led ještě vydrží. Dál ode mě šel nějaký muž a led kolem něho začal praskat a on se nořil do vody. Pospíšila jsem si ke břehu. Blíž k pevnině stál indián a pozoroval nás. Byl tam asi ještě někdo, protože myslím, že se muže podařilo zachránit. Ale přitom tam bylo pusto, proto jsem taky tolik ledu obávala. Buď tomu muži pomohl můj indián a nebo někdo, koho jsem neviděla. Možná se utopil, ale já to neviděla abych se nebála.Šla jsem rychle ke břehu, ale ne dost. Byla jsem ještě daleko, když led začal praskat a mizet ve vodě. Ještě více jsem zrychlila, ale od pevniny jsem byla ještě kus. Přesto jsem se snažila jít jak nejdéle to šlo. Muž v povzdálí musel plavat, já jsem doufala, že to stihnu dojít, nebo že budu aspoň blízko. Ale asi ne...

Indián mě pozoroval, věděla jsem, že mi může pomoct, ale snažila jsem se dojít co nejdál, aby nemusel.

Nicméně led mi mizel pod nohama. Za chvíli jsem měla nohy hluboko pod hladinou a chůze byla stále těžší. Ale za to břeh o něco blíž. Indián se vydal mým směrem. Co nejdéle jsem si snažila jít po ledu, který se mi pod nohami měnil ve vodu. Pak přišel ten okamžik, kdy jsem musela začít plavat. Už zase o něco blíž ke břehu. Navíc byl poblíž mě indián. Ukázal mi jak se ponořit pod vodu kde nebyl tající led, který překážel a odrazit se od ní, aby se mi dobře plavalo. Pak už to bylo jednoduché.

Stromy se tyčily kousek nad mou hlavou a já si bez problémů plavala k nim. Ani jsem se nebála. Hlídal mě indián. Indiány mám ráda.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama