Všeobecný souhlas není často ničím jiným než všeobecným omylem.

CHARLIE CHAPLIN

Duben 2011

R.I.P. Poly Styrene

27. dubna 2011 v 18:04 | Trauma |  Hudba
(t2.gstatic.com)

Dnes jsem se dozvěděla, že v pondělí 25.dubna 2011 zemřela zpěvačka punkové kapely X-Ray spex - Poly Styrene.

Tato kapela vznikla v roce 1976. Sice se rozpadla už po třech letech, přesto hudba X-Ray Spex patří k těm, na které se nezapomíná. Byla rychlá, energická a díky výraznému hlasu Poly i také velmi zvučná, hlasitá a výrazná.

Poly Styrene se ve svých textech často zabývala tzv. ženskými otázkami i mýtem krásy. Například v roce 1978 vznikl slavný song Oh Bondage Up Yours!, který byl prý v Británii dokonce zakázán. Tento text je totiž o praktikách sado-maso a údajně měl poukázat na postavení žen ve společnosti.

Po rozpadu kapely se Poly přidala k sektě Hare Krishna a nastartovala sólovou dráhu.

Nikdy jsem nepoznala nic z čeho by sálalo takové množství energie jako z hudby X-Ray Spex a Polyina zvučného hlasu. Nic co by mi takto dokázalo zvednout náladu. Nic co mě dokázalo takto uvolnit a nic mě nikdy tolik neispirovalo. Hlas a slova Poly Styrene i její X-Ray Spex mi proto budou znít v srdci navždy.

Kéž by měla tolik energie, kolik vkládala do hudby, i na boj s rakovinou.

Rest in Peace


Trauma osobně

24. dubna 2011 v 18:45 | Trauma |  Trauma osobně
Víte co je nejlepší bojovník proti depresivním a jiným negativním pocitům? Činnost, práce. Jakákoliv, hlavně když nás uspokojuje.

Tak jsem se i já ponořila do práce. Hodně čtu a dělám si o knihách pečlivé poznámky. Vyrábím nálepky, tričko, hledám brigádu apod. Jenže přitom dělání nemám čas na lidi ani na sebe. Připadám si jako Rimmer a mám pocit, že i tento blog je jaksi neosobní.

Když jsem si před mnoha lety založila první blog, bylo to místo kam jsem psala věci, které jsem lidem ve svém okolí říct nechtěla, nebo je nechtěl nikdo slyšet. A na tohle bych chtěla znovu navázat.

Jsem hrozně odtažitá osoba a někdy jsou v životě situace kdy můžete mít sebelepší přátele a tejně se některé věci lépe než jim, říkají sami sobě, nebo i jim pokud to čtou, formou článku, zamyšlení.

A proto tahle rubrika, zaměřená na mě a mé pocity a postřehy. Teda nebude to žádné ,,ach. dnes jsem snědla tři jogurty a jeden rohlík. včera jsem se dívala na film. je mi smutno,'' žádný deníček apod. Ale ani v této rubrice nenajdete žádný článek týkající se záchrany či konce světa, výklad snů, popis drogového zážitku, dojem z knihy. Přesto, že toto všechno je o mých pocitech, rubriky už tu na to jsou. Bude tu to, co vychází ze mě, to co ve mně vzbudilo nějaké pocity, co mě zasáhlo, co chci někomu říct.

Bude to osobní.

Karel Žilák - Pusinka, Jehla

14. dubna 2011 v 20:45 | Trauma
Béčko.

Karel Žilák, profesí ekonom, je na fóru lide.cz spolu se svými knihami vychvalován až do nebe. Tak jsem se rozhodla ochutnat jeho tvorbu. Pujčila jsem si z knihovny hned dvě knížky a jsem poněkud zklamaná neboť jsem od nich čekala víc.