Všeobecný souhlas není často ničím jiným než všeobecným omylem.

CHARLIE CHAPLIN

Březen 2011

Jáchym Topol - Kloktat dehet

31. března 2011 v 18:45 | Trauma |  Čtenářský Deník
Jaké milé překvapení když se na seznamu povinné četby objevil Topol. Jak nepříjemné zjištění, že jediná kniha od něj, kterou seznam nabízí není slavný román Sestra, ani klasika Anděl, a ani z novějších Chladnou zemí, ale zrovna Kloktat dehet. Nevadí.

Přečetla jsem si to. Líbilo se mi to. Asi to jinak nejde když jste vášnivý čtenář a čtete knížku od dobrého spisovatelé. Ale asi se mi to líbilo míň než ostatní knížky od něj, které jsem četla. I když možná jen proto, že to nebylo tak čtivé a šílené jako Chladnou zemí, kterou jsem četla předtím.

Trička s medvídkem

26. března 2011 v 19:05 | Trauma |  DIY - Do It Yourself
Když jsem byla malá měli jsme doma foukací fixy. Znáte to. Pět fixů a pár šablon. Balónky, motýl, ostrov, medvídek. Přiložíte na papír, pak si málem vyfoukáte mozek z hlavy a obrázek je na světě. Jednoduché. Fixy už jsou sice dávno vyfoukané, ale šablony zůstaly v šuplíku. Medvídky jsem měla vždycky ráda, a když mi zbyla barva na textil a tvořivé nadšení z triček s Chaplinem, byl osud šablony medvídka zpečetěn. V sekáči jsem vyhrabala růžové tričko a rozhodla se, že si zahraju na roztomilou holčičku.


Smrt sem, smrt tam

23. března 2011 v 15:16 | Trauma |  Malé myšlenky a Názory
Smrt je jedno velké tajemství a my žijeme proto, abychom si zasloužili ho odhalit.
- měla jsem kdysi napsáno na svém starém blogu, když jsem měla pocit, že život je jen dlouhé čekání na smrt, neboť právě smrt je to k čemu každý lidský život spěje. Žijeme mimo jiné proto, abychom mohli umřít. Holt jsem idealistka (ve smyslu filozofickém, nikoli psychologickém) a pod pojmem smrt vidím něco víc než jen selhání životních funkcí.

Muškátový oříšek

17. března 2011 v 17:55 | Trauma |  Drogová...
Kdo už někdy listoval rubrikou Drogová, tak ví, že mám nějaké skromné zkušenosti s intoxikací tímto kořením, které jsem tady popisovala většinou těsně po tom, takže jsou informace v obou článcích dost neuspořádané a neúplné. A to se dnes pokusím napravit v tomto článku. Jako bonus přidám jak to vidím celkově dnes - s odstupem času (úplně nakonci).

Co s rukama?

15. března 2011 v 15:15 | Trauma |  Drogová...

(aerofilms.cz)
Znáte to.
Jste ve fázi, kdy vám cigarety ještě chutnají. Kouříte rádi, pomalu a kouření si užíváte. Nejse závisláci. Tato fáze trvá už mnoho let a to díky tomu, že kouříte jen občas. Nekupujete si a vykouříte tak jednu měsíčně a to ještě v hospodě jen darovanou. I označení ,,občasný kuřák'' je na vás příliš. Takže jste nekuřák a nehodláte na tom nic měnit, neboť je to nezdravé, jinde než v hospodě to smrdí, připadá vám hloupé utrácet takové jmění za takový nezdravý požitek a navíc to kazí vzduch všem kolem vás. Jenže...znáte to:

Neviditelná ruka trhu

9. března 2011 v 15:16 | Trauma |  Otevřené oči
Čas od času se jako vegetariánka setkávám s argumentem, že zvířátek, která jsou zabíjena pro maso je nám sice všem líto, ale tím, že nesním jejich maso jim už život nevrátím. Takto občas argumentují kupodivu i dospělí, od kterých by se dalo očekávat, že ví jak funguje trh a nábídka s poptávkou, které jej tvoří. Dovolte mé milé děti, abych vám představila Neviditelnou ruku trhu a vysvětlila vám co pro řezníka znamená kouzelné slovo Vegetariánství.

Krvavá párty

3. března 2011 v 21:15 | Trauma |  Snová rubrika
Tož se mi zase nedávno zdál šílený sen. Jasně, šílené sny se mi zdají furt, ale v poslední době to byly spíš takové noční můry. Tenhle, mě ale docela pobavil a dost rozveselil a tedy získává místo v mém blogovém deníku snů.

Byla jsem na oslavě nějakého svého známeho. Bylo to trochu netradiční neboť to byla pohřební oslava, kterou si ten známý uspořádal na oslavu své budoucí smrti. Proč, to nevím, vypadal maximálně na 40 a rozhodně ne, že se chystá umřít, ale to je každého věc a mě je do toho houby. Bylo tam plno lidí, jeho kamarádi, pár známých, jeho rakev a všichni se dobře bavili. Vlastně nebýt té rakve, která mimochodem vypadala dost luxusně (černá, červené čalounění, velká a měkká), mohli byste si myslet, že je to normální narozeninová ožíračka.