Všeobecný souhlas není často ničím jiným než všeobecným omylem.

CHARLIE CHAPLIN

Prosinec 2010

Jak jsem pekla cukroví...

18. prosince 2010 v 16:38 | Trauma |  DIY - Do It Yourself
Mám pocit, že to bylo nedávno co jsem psala článek o mém vítezství nad horou těsta na vánoční veganské nepečené cukroví podle receptu z veganské kuchařky na boo.cz
Ale ono je to už rok a já jsem se opět odhodlala překonat svou vastní lenost a nešikovnost.

Vybrala jsem si recept na pomerančové pusinky. I když mě od toho mamka odrazovala, že prý je to složité, že nemáme zdobící sáček, že nemáme na troubě stupně, že neseženu nejedovatou pomerančovou kůru, že to nepůjde a tak, nakonec mi stejně pomohla a myslím, že to dopadlo dobře :)

Myslím, že nejtěžší bylo koupit pomeranče v hypermarketu. Hezké pomeranče byly zabalené v sáčku po kilech a samostatně se daly koupit jen zelené, nebo shnilé s množstvím much. Nakonec jsem stejně vybrala. K tomu jsem přihodila pečící papír se zdobícíma sáčkama neboť nešel koupit samostatně (takže mám dvoje nové zdobící sáčky). Je to směšné, ale naše ekonomika to nejspíš vyžaduje.

Nikdy předtím jsem žádné pusinky nejedla, ale myslím, že pokud se mají být sladké jako med a rozplývat se na jazyku, tak se mi povedly :)

Možná by mohly být lepší, Možná by tak podivně nekřupaly kdybych tam místo kukuřičné moučky nedala kukuřičkou krupici. Možná by některé z první várky nebyly tak tmavé, kdybychom věděly jak rozehřát plynovou troubu bez stupňů na 180 a nepřišly na to až v průběhu pečení.

Máme skvělé pomerančové pusinky. Veganské. A udělaly jsme je samy.

A víte co je na veganském cukroví to nejlepší???

Žádná vajíčka = Můžete vylízat mísu bez obav ze salmonelózy nebo nevolnosti z konzumace syrových vajec v těstu :)

Přeju vám aspoň trochu veselé vánoce, pokud to jde :)