Všeobecný souhlas není často ničím jiným než všeobecným omylem.

CHARLIE CHAPLIN

Listopad 2010

Největší veganská kuchařka

26. listopadu 2010 v 18:44 | Trauma
Protože můj poslení článek (nejen) je dost na houby, tak si myslím, že si tenhle blog zaslouží ještě něco víc. A tak vám chci představit jeden internetový poklad jakým je veganská kuchařka nacházející se na boo.cz

Nachází se zde mrtě receptů pro každou příležitost. Od pomazánek, přes polívky, saláty a hlavní jídla až po cukroví a nápoje. Najdete zde recepty jak na jídla speciální z neobvyklých surovin tak i recepty obyčejné (avšak neobyčejně dobré) ze surovin jež máte doma běžně. Recepty vonící exotikou inspirované či pocházející z krajin vzdálených, ale také jídla typicky česká.

Jejich fakt hrooooozně moc, takže jsou rozděleny do kategorií (pomazánky, hlavní jídla, saláty..) což se hodí pokud se snažíte vymyslet co uvařit, a taky podle toho co vaříte ( brambory, rajčata, lilek, brokolice, soja) a to je velmi praktické pokud máte něco doma a nevíte co s tím. Některé recepty obsahují i praktické rady, tipy na obměnu nebo foto. Navíc je u každé kategorie několik vět k surovině, o které pojednává, obsahující užitečné informace o vlivu té či oné zeleniny na tělo nebo tipy a rady pro přípravu a skladování.

Jak už vyplývá z názvu, není to kuchařka ledajaká, nýbrž kouzelná. Je totiž veganská a to znamená, že se jedná o recepty bez živočišných přísad. Sama podle ní často vařím, i když nejsem veganka a vždycky se mi zatím vše povedlo a chutnalo to fajn i když neumím vařit a výrazy jako ,,spařit'' nebo ,,jíška'' musím googlit. Takže vím o čem mluvím a myslím, že když si tam našel své takový začátečník jako jsem já tak si tam něco musí najít snad každý.tak, to je ten kouzelný odkaz. Prosím vejdětě a nechte se inspirovat.
Ať už jste vegan/ka nebo ne, na 100% tam najdete něco co vám bude po chuti, tím jsem si naprosto jistá.

Veganská strava podle této kuchařky už není jen něco zvláštního a náročného ale naopak něco zcela obyčejného a jednoduchého, zdravého, ale hlavně velmi chutného :)Plněné papriky (nebo rajčata) s rýží
150g papriky, 35g cibule, 15g mrkve, 40g rajčat, 35g rýže, 5g petržele, 20ml oleje, 0,3g černého pepře, 2g soli.

Do studeného oleje přidáme trochu vody a soli, nadrobno nakrájenou cibuli a nastrouhanou mrkev. Dusíme. Později přidáme rajčata nakrájená na drobno a ještě později rýži. Rozmícháme a zalijeme horkou vodou v poměru 1:1. Vaříme na mírném ohni, dokud má rýže vodu. Přidáme mletý pepř a nadrobno nakrájenou petržel. Umyté papriky očistíme od semen a osolíme. Naplníme hotovou směsí z rýže a položíme na plech. Zalijeme olejem a horkou vodou do poloviny výšky paprik. Pečeme. Jakmile zčervenají, otočíme je a v pečení pokračujeme. Rajčata se připravují stejně, jen je jich potřeba 200g na porci.                                

           

http://www.nulajedna.cz/boo/img/veg.jpg
                                                                                                                                               24.11.10

24. listopadu 2010 v 17:59 | Trauma |  Směšný odpad
Je 24. listopadu, měsíc do Vánoc, nebo-li do hromadného popravováni kaprů ve jménu Krista.
Dnes poprvé padal sníh. Ale nenasněžilo ani Ň.
Dnes jsem koupila první vánoční dárek. Snad z něj bude mít někdo radost, protože je to něco po čem sama už půl roku slintám.
Dnes jsem dostala za jedna ze zkoušení ve španělštině. Bohužel je to v tomto roce ze španělštiny teprve první jedna.
Dnes mi moje matka opět prohrabala všechny věci a to tím nejodpornějším způsobem - neviným uklízením. Myslím, že mám v mém pokoji celkem uklizeno. Ne vždy. Ale dnes jo. Tak nevím proč jsou všechny věci v mém pokoji přeskupeny a přerovnány a z části povyhazovány dle gusta někoho jiného než mě. Je to hrozně nepříjemný pocit. Přestože mám zřejmě ty nejpřísnější rodiče na celém světě, vycházím s nimi vcelku dobře a bez vzdoru přijímám vše co si usmyslí. Ale tohle mě fakt dokáže NASRAT.

Na Vánoce se netěším. Bude to děs. Nemám je ráda. Nechci nakupovat žádné blbé dárky, ze kterých nebude mít nikdo radost. Nechci jíst hromadu hnusného cukroví. Nechci se další rok mýt mýdlem, šamponem, pílingem a ještě dalším na zvířatech testovaným bůh ví čím z pod vánočního pařezu.

Na silvestra se taky netěším. Milión uječených smradlavých petard vyletí k nebi, které potřísní svým výbuchem. Miliony mozkových buněk padnou a ten zbytek raději spáchá sebevraždu.

Na narozeniny se těším. Průměrná délka života je 75 let.
Dnes mi je 17. V březnu 18.
O krok blíž k smrti.

Kdybych věřila v Boha, tak se modlím, aby to všechno změnil. Abych si vážila toho co mám.  Abych přestala odpočítávát dny mého, bez ironie, krásného života. Ale nemám důvod věřit.

Mějte se líp.