Všeobecný souhlas není často ničím jiným než všeobecným omylem.

CHARLIE CHAPLIN

Pixies

14. října 2007 v 18:24 | Trauma a klávesa Ctrl+c,v |  Hudba
taky srdcová záležitost, pouslouchám je hlavně když mám nějakou divnou náladu, jsem unavená nebo na tripu... jejich písničky jsou taky ve filmech - konkrétně Klub rváčů a Eraserhead (Mazací hlava)

Pixies byla americká alternativně rocková hudební skupina, která vznikla v roce 1986 v Bostonu. Skupina se rozpadla v roce 1993, i když od roku 2004 hraje příležitostné koncerty. Její členové jsou Frank Black, Joey Santiago, Kim Deal, and Dave Lovering.
Hudba skupiny Pixies měla velký vliv na punkrock a pozdější boom kapel alternativního rocku, který přišel začátkem 90. let. Tato hudba je velmi melodická, ale přitom zvládne být až nezvykle úderná. Charakteristický je také "mňoukavý" hlas autora většiny písní Franca Blacka. Mezi fanoušky Pixies patřil i Kurt Cobain.
Sehnat něaké informace o Pixies nejni zrovna dvakrát jednoduché...tohle jsem našla na wikipedii (je to tam v kategorii hudební pahýly :-/ ).

 


Komentáře

1 MalPraz MalPraz | 16. října 2007 v 15:10 | Reagovat

Pixies, jedno album sem nedávno objevila u sebe na complu (to sem ti tenkrát psala na icq, pamatuješ? :) a jako v pohodě kapela, zajímavá hudba trochu o něčem jinym než většina kapel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama